نکته های ظریف تاریخی !!

سلام.

 این هم برگ سبزی دیگر!!

 

 

نکته های ظریف تاریخی !!

 

۱-   شاه عباس صفو ی ماموریت به قتل رساندن پسر خود صفی میرزا را به یکی ازسرداران چاپلوسش بنام بهبود بیگ واگذار کرد وبهبود بیگ نیز ماموریت خود را انجام داد وجسد صفی میرزا را در تالاب انداخت و گزارش کار خود را به شاه عباس داد.

 پس از چندی شاه بر او خشم گرفت و به دستور شاه عباس مجبور شد سر فرزند جوان خود را ببرد و تقدیم شاه کند.در این وقت شاه عباس به او گفت:امروز حال تو و پادشاه تو یکی است!!

 

 ۲-   سعید ابن عاص برادر حلال زاده عمرو بن عاص مشهور از طرف خلیفه به مازندران لشکر کشید و یکی از شهر های آن دیار را بنام طمیشه محاصره کرد و پس از زد و خورد بسیار مردم شهر امان خواستند. سعید سوگند یاد کرد که اگر مردم تسلیم شوند یک تن از آنان را نخواهد کشت.

 پس از تسلیم شدن شهر دستور داد همه مردم شهر به جز یک نفر را به قتل رساندند و در جواب منتقدان گفت: من قسم یاد کرده بودم که یک تن را نخواهم کشت و امروز بر طبق سوگندم عمل کردم. باین ترتیب ثابت کرد که از جنس عمروعاص است.........فاعتبرو یا اولی الابصار.......

 شاد و پیروز باشید

/ 13 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سید محمد حسین روانبخش

اسلام علیک یا ابا صالح المهدی با تشکر از تمامی دوستانی که در مسابقه زیباترین عشق نوشته های مهدویت شرکت کردند به اطلاع میرساند نتایج این مسابقه در وبلاگ درج گردید .

سید محمد حسین روانبخش

با بازدید از وبلاگ : http://www.roohalahmohsenzadeh.persianblog.ir اطلاعات دینی ، عرفانی و قرانی خود را باز بانی گویا و جوان کامل کنید.

baran

سلام دوست عزيز ... از خواندن مطالبت لذت بردم ... منتظرت هستم ... مهمانم باش ...

ژیلا

سلام .. جالب و خوندنی بود .. راستی کم پیدا شدین

نرگس

خيلی جالب بود .../ موفق باشی وپايدار / ياعلی

آلبالو گيلاس

سلام...........خوبي؟؟؟ سلامتي؟؟ يه خبر تازه داشتم. اين آي دي جديده منه. اگر زحمتت نيست من رو با اين آي دي اد كن تا هر وقت وبلاگم رو آپديت كردم سريعا خبرت كنم. ممنون........پاينده باشي........يا علي.

معصومه

سلام عزيز خوبی ؟ مطلب قشنگی بود . نشنيده بودمشون و با مزه هم بودن . خوش باشی

مارال

سلام/ آپ نمی کنی؟/ موفق باشی

تینا

تاريخ هميشه تاريکه. يا حق...

عروسك

سلام دوست عزيز ...بعد از مدت ها اپ کردم منتظرتم ....شاد باشی..